PB och HelaBilen fortsätter med samarbetet

Publicerad 9 januari 2016 12:38

HelaBilen har varit supporter till Prespa Birlik under ganska många år. Vi har på nära håll sett hur hårt föreningens alla eldsjälar arbetar. 

Det är såklart lätt att nämna de sportsliga framgångarna för klubbens representationslag då de är klubbens ansikte utåt och det lag som oftast syns i media. Därför vill HelaBilen slå ett slag för de ideella krafter som varje dag gör vardagen lite roligare och bättre för klubbens alla ungdomar. De personer som offrar sin egen fritid för träningar, matcher och cuper oavsett klockslag, väder eller temperatur. De är klubbens hjärta och själ. 

HelaBilen har under åren varit delaktiga och bidragit på olika sätt men det var först 2015 som vi valde att bli huvudsponsorer och det är en ära för oss att även 2016 fortsätta vårt samarbete med Preps Birlik som en av lagets huvudsponsorer.

Vi hoppas att 2016 blir klubbens bästa år någonsin på alla plan.

Mot nya framgångar!

Tony Grönberg
Verksamhetschef
HelaBilen