Hamodi Ibrahim klar för Prespa Birlik

Publicerad 19 december 2017 07:20

Prespa Birlik har gjort klart med ett bekant namn, Hamodi Ibrahim. Hamodi har spelat i Prespa Birlik tidigare under säsongen 2014. Den tekniske spelaren har efter det representerat BK Olympic innan det blev Malmö City FC, som varit hans senaste klubb. Hamodi spelar vänsterback och kan även spela som ytter.

– Det känns positivt  och det känns rätt att ta det här steget, jag tror att jag kommer utvecklas väldigt mycket här. Klubben har gjort klart med en mycket meriterad tränarprofil och Prespa Birlik har visat tydligt att man satsar på unga spelare den kommande säsongen, säger Hamodi till klubbens officiella hemsida.
 
– Vi är glada över att ha fått tillbaka Hamodi i laget. Han är en modern ytterback med fina kvaliteter som definitvt kommer vara en tillgång nästa säsong, säger ordförande Ercan Kerim till klubbens officiella hemsida.
 
Varmt välkommen tillbaka till Prespa Birlik, Hamodi Ibrahim!