Division 2 Västra Götaland 2018

Statistik 2018

NRNAMNAMMFSVARUTVMÅLSTR
1Carlos Mendoza (MV)761000
2Fitim Miftari10101000
3Rasmus Larsson23234030
4Gani Bunjaku20141000
5Boris Bjelkanovic20194010
6Max Nordlinder22193000
7Ali Burrniku14120150
8Mossab Khattab401110
9Besemir Faniq1771010
10Muamet Asanovski (K)22218110
11Emin Karaman23182070
12Shemsedin Zabeli1582000
13Valmir Mulaj1100000
14Hogr Aziz621000
15Viktor Jakobsson (MV)19190000
16Alban Merovci18153000
17Omar Khattab21155120
18Sandro Nalic25242010
19Ilir Tahiri15112010
21Omar El-Assadi620000
23Kingsley Olie19133040
25Rakib Issah000000
30Ismail Islamoski (MV)110000
William Andersson13131000
Amir Hadzic822110
Stefan Kojic1070000
Albert Nadzaku653000
Antonis Vasileiou300000

(AM = Antal matcher, MFS = Matcher från start, VAR = Varningar, UTV = Utvisningar, STR = Straffmål. OBS! Statistiken avser endast seriematcher i Div 2 Västra 2018)
Uppdaterad 2018-11-01