Division 2 Västra Götaland 2019

Statistik 2019

NRNAMNAMMFSVARUTVMÅLSTR
2Sanusi Naesae20191000
4Dusan Mladenovic10101000
5Gani Bunjaku16131000
6Emil Grimbe (K)26262000
7Omar Khattab232240130
8Onur Körhan1001020
9Filip Gavran18123030
12Zakaria Abdulrazek (MV)19170000
13Amel Lakota15153031
14Hampus Ferhm1090020
16Momcilo Dulovic991010
17Primus Swenson1491000
18Emil Sandström16112010
19Nikola Tmusic13132000
20Dragoljub Andjelkovic11112060
21Nemanja Tmusic14123010
22Habib Issa664100
23Max Nordlinder720000
24Yonis Roble1141000
99Mladen Kukrika (MV)881100
Ahmed-Diini Ahmed541000
Ayhan Asanovski100000
Emin Karaman15110040
Emir Osmanovski630000
Jason Rindom621000
Ifri Slaouti740000
Ibrahim Arifovic552000
Irhan Smajic320010
Muamet Asanovski943110
Muddi Charif420000
Nabil Hadrous851100
Patrick Nwadike551000
Shemsedin Zabeli12102000
Valjon Bajraktaraj (MV)111000

(AM = Antal matcher, MFS = Matcher från start, VAR = Varningar, UTV = Utvisningar, STR = Straffmål. OBS! Statistiken avser endast seriematcher i Div 2 Västra 2019)
Uppdaterad 2019-10-13