Spelade matcher

Div 2 Västra Götaland Omgång 26

Vinbergs IF - KSF Prespa Birlik 2-3 (1-2)

Söndag 18 oktober 2020 kl 14:00 Vinåvallen A

Div 2 Västra Götaland Omgång 25

KSF Prespa Birlik - Ullareds IK 6-1 (2-1)

Söndag 11 oktober 2020 kl 14:00 Heleneholms IP Huvudarena

Div 2 Västra Götaland Omgång 24

IF Limhamn Bunkeflo - KSF Prespa Birlik 3-0 (2-0)

Lördag 3 oktober 2020 kl 14:00 Brovallen, Bunkeflostrand huvudarenan

Div 2 Västra Götaland Omgång 23

FC Rosengård 1917 - KSF Prespa Birlik 3-1 (2-1)

Lördag 26 september 2020 kl 13:00 Rosengårds IP Huvudarenan

Div 2 Västra Götaland Omgång 22

KSF Prespa Birlik - Eslövs BK 3-0 (1-0)

Söndag 20 september 2020 kl 13:00 Heleneholms IP Huvudarena

Div 2 Västra Götaland Omgång 21

KSF Prespa Birlik - BK Olympic 4-1 (1-0)

Söndag 13 september 2020 kl 14:00 Heleneholms IP Huvudarena

Div 2 Västra Götaland Omgång 20

Varbergs GIF FK - KSF Prespa Birlik 8-1 (5-1)

Torsdag 3 september 2020 kl 19:00 Påskbergsvallen A

Div 2 Västra Götaland Omgång 19

KSF Prespa Birlik - Assyriska BK 3-1 (1-0)

Söndag 30 augusti 2020 kl 14:00 Heleneholms IP Huvudarena

Div 2 Västra Götaland Omgång 18

Onsala BK - KSF Prespa Birlik 5-1 (1-1)

Lördag 22 augusti 2020 kl 14:00 Rydets IP A

Div 2 Västra Götaland Omgång 14

Västra Frölunda IF - KSF Prespa Birlik 2-0 (2-0)

Onsdag 19 augusti 2020 kl 19:30 Ruddalen 1 Konstgräs

Div 2 Västra Götaland Omgång 17

KSF Prespa Birlik - Ängelholms FF 0-4 (0-0)

Söndag 16 augusti 2020 kl 14:00 Heleneholms IP Huvudarena

Div 2 Västra Götaland Omgång 16

IFK Malmö FK - KSF Prespa Birlik 1-0 (1-0)

Lördag 8 augusti 2020 kl 14:00 Malmö Stadion

Div 2 Västra Götaland Omgång 15

KSF Prespa Birlik - IS Halmia 0-3 (0-2)

Söndag 2 aug 2020 kl 14:00 Heleneholms IP Huvudarena

Träningsmatch

KSF Prespa Birlik - Högaborgs BK 2-1 (2-0)

Lördag 25 juli 2020 kl 14:00 Heleneholms IP Huvudarena

Träningsmatch

KSF Prespa Birlik - IFK Hässleholm 1-0 (0-0)

Lördag 18 juli 2020 kl 14:00 Heleneholms IP Huvudarena

Träningsmatch

Hässleholms IF - KSF Prespa Birlik 2-0 (2-0)

Tisdag 14 juli 2020 kl 19:00 Österås IP A-plan

Träningsmatch

KSF Prespa Birlik - Nosaby IF 1-4 (0-0)

Fredag 10 juli 2020 kl 19:00 Heleneholms IP Huvudarena

Träningsmatch

FBK Balkan - KSF Prespa Birlik 3-2 (1-1)

Lördag 21 mars 2020 kl 14:30 Rosengårds IP Konstgräs

Träningsmatch

KSF Prespa Birlik - Limhamns FF 1-1 (1-0)

Lördag 14 mars 2020 kl 15:00 Lindeborgs IP Konstgräs

Träningsmatch

Kulladals FF - KSF Prespa Birlik 1-1 (1-1)

Lördag 29 Februari 2020 kl 14:00 Kulladals IP, konstgräs

Träningsmatch

IF Lödde - KSF Prespa Birlik 2-1 (1-1)

Lördag 22 Februari 2020 kl 12:15 Tolvans IP, konstgräs

Träningsmatch

IFK Malmö - KSF Prespa Birlik 4-1 (2-1)

Lördag 15 Februari 2020 kl 14:30 Malmö Stadionområdet plan 10 konstgräs

Träningsmatch

Kristianstad FC - KSF Prespa Birlik 0-2 (0-1)

Lördag 8 Februari 2020 kl 14:00 Kristianstad Arena konstgräs Plan 1

Träningsmatch

KSF Prespa Birlik - Limhamns FF 3-2 (1-1)

Tisdag 10 december 2019 kl 19:00 Heleneholms IP Konstgräs

Div 2 Västra Götaland Omgång 26

KSF Prespa Birlik - FC Rosengård 1917 3-2 (1-1)

Lördag 12 oktober 2019 kl 14:00 Heleneholms IP Huvudarena

Div 2 Västra Götaland Omgång 25

Ullareds IK - KSF Prespa Birlik 1-2 (1-1)

Lördag 5 oktober 2019 kl 13:30 Hedevi

Div 2 Västra Götaland Omgång 24

KSF Prespa Birlik - Hittarps IK 5-0 (3-0)

Lördag 28 september 2019 kl 14:00 Heleneholms IP Huvudarena

Div 2 Västra Götaland Omgång 23

KSF Prespa Birlik - Onsala BK 3-0 (0-0)

Lördag 21 september 2019 kl 14:00 Heleneholms IP Huvudarena

Div 2 Västra Götaland Omgång 22

Assyriska BK - KSF Prespa Birlik 1-0 (0-0)

Söndag 15 september 2019 kl 14:00 Ruddalen

Div 2 Västra Götaland Omgång 21

KSF Prespa Birlik - BK Olympic 1-5 (0-4)

Lördag 7 september 2019 kl 14:00 Heleneholms IP Huvudarena

Div 2 Västra Götaland Omgång 20

IFK Malmö FK - KSF Prespa Birlik 0-0 (0-0)

Måndag 2 september 2019 kl 19:00 Malmö Stadion

Div 2 Västra Götaland Omgång 19

KSF Prespa Birlik - Ängelholms FF 1-0 (0-0)

Lördag 24 augusti 2019 kl 14:00 Heleneholms IP Huvudarena

Div 2 Västra Götaland Omgång 18

Vinbergs IF - KSF Prespa Birlik 1-1 (0-1)

Lördag 17 augusti 2019 kl 13:30 Vinåvallen

Div 2 Västra Götaland Omgång 17

KSF Prespa Birlik - Qviding FIF 2-3 (0-2)

Lördag 10 augusti 2019 kl 14:00 Heleneholms IP Huvudarena

Div 2 Västra Götaland Omgång 16

IS Halmia - KSF Prespa Birlik 1-1 (1-1)

Lördag 3 augusti 2019 kl 16:00 Örjans Vall

Div 2 Västra Götaland Omgång 15

Stafsinge IF - KSF Prespa Birlik 1-3 (1-2)

Lördag 6 juli 2019 kl 16:00 Stafsinge IP

Div 2 Västra Götaland Omgång 14

KSF Prespa Birlik - Eslövs BK 3-1 (1-1)

Lördag 29 juni 2019 kl 16:00 Heleneholms IP Huvudarena

Div 2 Västra Götaland Omgång 13

Hittarps IK - KSF Prespa Birlik 1-1 (0-0)

Torsdag 20 juni 2019 kl 19:00 Laröds IP

Div 2 Västra Götaland Omgång 12

KSF Prespa Birlik - Ullareds IK 1-2 (1-1)

Lördag 15 juni 2019 kl 16:00 Heleneholms IP Huvudarena

Div 2 Västra Götaland Omgång 11

FC Rosengård 1917 - KSF Prespa Birlik 4-1 (3-1)

Måndag 10 juni 2019 kl 19:00 Rosengårds IP

Div 2 Västra Götaland Omgång 10

KSF Prespa Birlik - Assyriska BK 4-2 (3-1)

Söndag 2 juni 2019 kl 15:00 Heleneholms IP Huvudarena

Div 2 Västra Götaland Omgång 9

Onsala BK - KSF Prespa Birlik 2-1 (1-0)

Torsdag 30 maj 2019 kl 14:00 Rydets IP

Div 2 Västra Götaland Omgång 8

BK Olympic - KSF Prespa Birlik 4-2 (2-1)

Lördag 25 maj 2019 kl 14:00 Lindängens IP

Div 2 Västra Götaland Omgång 7

KSF Prespa Birlik - IFK Malmö FK 0-2 (0-1)

Måndag 20 maj 2019 kl 19:00 Heleneholms IP Huvudarena

Div 2 Västra Götaland Omgång 6

Ängelholms FF - KSF Prespa Birlik 4-0 (2-0)

Lördag 11 maj 2019 kl 16:00 Ängelholms IP

Div 2 Västra Götaland Omgång 5

KSF Prespa Birlik - Vinbergs IF 1-3 (1-0)

Lördag 4 maj 2019 kl 14:00 Heleneholms IP Huvudarena

Div 2 Västra Götaland Omgång 4

Qviding FIF - KSF Prespa Birlik 6-0 (4-0)

Onsdag 26 juni 2019 kl 19:00 Valhalla

Div 2 Västra Götaland Omgång 3

KSF Prespa Birlik - IS Halmia 1-1 (1-1)

Lördag 20 april 2019 kl 14:00 Heleneholms IP Huvudarena

Div 2 Västra Götaland Omgång 2

Eslövs BK - KSF Prespa Birlik 1-1 (0-0)

Lördag 13 april 2019 kl 14:00 Ekevalla IP

Div 2 Västra Götaland Omgång 1

KSF Prespa Birlik - Stafsinge IF 1-2 (1-0)

Lördag 6 april 2019 kl 14:00 Heleneholms IP Huvudarena

Träningsmatch

LB07 - KSF Prespa Birlik 0-1 (0-0)

Lördag 30 mars 2019 kl 14:00 Brovallen

Träningsmatch

Kulladals FF - KSF Prespa Birlik 0-1 (0-0)

Tisdag 26 mars 2019 kl 19:00 Kulladals IP

Träningsmatch

Österlen FF - KSF Prespa Birlik 2-0 (0-0)

Lördag 2 mars 2019 kl 13:00 Skillinge IP

Träningsmatch

Kvarnby IK - KSF Prespa Birlik 0-4 (0-0)

Lördag 23 februari 2019 kl 14:00 Bäckagårds IP

Träningsmatch

BK Olympic - KSF Prespa Birlik 2-0 (1-0)

Lördag 8 december 2018 kl 13:00 Lindängens IP

Div 2 Västra Götaland Omgång 26

FC Rosengård 1917 - KSF Prespa Birlik 4-0 (3-0)

Söndag 21 oktober 2018 kl 14:00 Rosengårds IP

Div 2 Västra Götaland Omgång 25

KSF Prespa Birlik - Högaborgs BK 3-2 (2-1)

Lördag 13 oktober 2018 kl 14:00 Heleneholms IP Huvudarena

Div 2 Västra Götaland Omgång 24

IS Halmia - KSF Prespa Birlik 5-0 (2-0)

Måndag 8 oktober 2018 kl 19:30 Örjans Vall

Div 2 Västra Götaland Omgång 23

Varbergs GIF FK - KSF Prespa Birlik 2-0 (1-0) 

Söndag 30 september 2018 kl 15:00 Påskbergsvallen

Div 2 Västra Götaland Omgång 22

KSF Prespa Birlik - Ullareds IK 2-1 (0-1)

Lördag 22 september 2018 kl 14:00 Heleneholms IP Huvudarena

Div 2 Västra Götaland Omgång 21

KSF Prespa Birlik - IFK Malmö 0-6 (0-2)

Lördag 15 september 2018 kl 14:00 Heleneholms IP Huvudarena

Div 2 Västra Götaland Omgång 20

Kvarnby IK - KSF Prespa Birlik 0-1 (0-0)

Lördag 8 september 2018 kl 14:00 Bäckagårds IP

Div 2 Västra Götaland Omgång 19

KSF Prespa Birlik - Sävedalens IF 2-3 (0-1)

Lördag 1 september 2018 kl 15:00 Heleneholms IP Huvudarena

Div 2 Västra Götaland Omgång 18

Hittarps IK - KSF Prespa Birlik 2-1 (0-1)

Lördag 25 augusti 2018 kl 12:00 Laröds IP

Div 2 Västra Götaland Omgång 17

Vinbergs IF - KSF Prespa Birlik 1-0 (1-0)

Lördag 18 augusti 2018 kl 13:30 Vinåvallen

Div 2 Västra Götaland Omgång 16

KSF Prespa Birlik - BK Olympic 1-2 (1-0)

Lördag 13 augusti 2018 kl 18:30 Heleneholms IP Huvudarena

Div 2 Västra Götaland Omgång 15

KSF Prespa Birlik - Lindome GIF 0-8 (0-3)

Lördag 4 augusti 2018 kl 14:00 Heleneholms IP Huvudarena

Div 2 Västra Götaland Omgång 14

Assyriska BK - KSF Prespa Birlik 2-1 (0-0)

Lördag 7 juli 2018 kl 18:30 Ruddalen

Div 2 Västra Götaland Omgång 13

KSF Prespa Birlik - IS Halmia 0-1 (0-0)

Lördag 30 juni 2018 kl 14:00 Heleneholms IP Huvudarena

Div 2 Västra Götaland Omgång 12

Högaborgs BK - KSF Prespa Birlik 0-2 (0-0)

Torsdag 21 juni 2018 kl 19:00 Harlyckans IP

Div 2 Västra Götaland Omgång 11

KSF Prespa Birlik - FC Rosengård 1917 4-2 (1-1)

Måndag 18 juni 2018 kl 19:00 Heleneholms IP Huvudarena

Div 2 Västra Götaland Omgång 10

Ullareds IK - KSF Prespa Birlik 0-1 (0-0)

Söndag 10 juni 2018 kl 14:00 Hedevi

Div 2 Västra Götaland Omgång 9

KSF Prespa Birlik - Varbergs GIF FK 2-1 (1-0)

Lördag 2 juni 2018 kl 14:00 Heleneholms IP Huvudarena

Div 2 Västra Götaland Omgång 8

IFK Malmö - KSF Prespa Birlik 2-1 (0-1)

Måndag 28 maj 2018 kl 19:00 Malmö Stadion

Div 2 Västra Götaland Omgång 7

KSF Prespa Birlik - Kvarnby IK 1-1 (0-0)

Lördag 19 maj 2018 kl 14:00 Heleneholms IP Huvudarena

Div 2 Västra Götaland Omgång 6

Sävedalens IF - KSF Prespa Birlik 2-0 (0-0)

Lördag 12 maj 2018 kl 15:00 Vallhamra

Div 2 Västra Götaland Omgång 5

KSF Prespa Birlik - Hittarps IK 1-1 (0-1)

Lördag 5 maj 2018 kl 14:00 Heleneholms IP Huvudarena

Div 2 Västra Götaland Omgång 4

KSF Prespa Birlik - Vinbergs IF 2-4 (0-2)

Lördag 28 april 2018 kl 14:00 Heleneholms IP Huvudarena

Div 2 Västra Götaland Omgång 3

BK Olympic - KSF Prespa Birlik 1-0 (0-0)

Lördag 21 april 2018 kl 14:00 Lindängens IP

Div 2 Västra Götaland Omgång 2

KSF Prespa Birlik - Assyriska BK 3-1 (2-1)

Lördag 14 april 2018 kl 16:00 Malmö IP

Div 2 Västra Götaland Omgång 1

Lindome GIF - KSF Prespa Birlik 4-0 (2-0)

Lördag 7 april 2018 kl 13:00 Lindevi IP

Träningsmatch

Höganäs BK - KSF Prespa Birlik 2-3 (0-2)

Måndag 2 april 2018 kl 11:15 Höganäs Sportcenter

Träningsmatch

Malmö FF U19 - KSF Prespa Birlik 2-1 (0-1)

Lördag 24 mars 2018 kl 13:00 Bäckagårds IP

Träningsmatch

Lunds BK - KSF Prespa Birlik 2-1 (0-1)

Onsdag 14 mars 2018 kl 18:30 Klostergårdens IP

Träningsmatch

BK Olympic - KSF Prespa Birlik 4-0 (1-0)

Lördag 10 mars 2018 kl 14:00 Lindängens IP

Träningsmatch

BK Höllviken - KSF Prespa Birlik 2-1 (1-1)

Tisdag 6 mars 2018 kl 19:00 Höllvikens IP

Träningsmatch

IS Halmia - KSF Prespa Birlik 1-0 (0-0)

Lördag 24 februari 2018 kl 12:00 Halmstad Arena

Träningsmatch

IFK Trelleborg - KSF Prespa Birlik 1-1 (0-1)

Lördag 10 februari 2018 kl 13:00 Vångavallen